Sekite projekto naujienas Facebook

Apie parką

Gyvenvietės parkas

Gyvenvietės parkas

Versmių parkas – kaimynus jungianti, skatinanti bendrauti ir draugauti vieta. Čia žais mažyliai, plepės mamos, vakaros tėvai, linksminsis jaunimas ir visi turės ką veikti.
Mažos jaukios bendruomenės ar draugų piknikai, vakaronės taps neatsiejama gyvenimo dalimi.

“Įsivaizduokite, eilinę dieną Jūs ramiai atsikeliate, pasiimate kavos, einate takeliu palei tvenkinį, sėdate į hamaką ir ramiai geriate kavą, šalia čiurlena upelis, desertui nusiskinate vieną kitą uogą. O savaitgalį pasikviečiate draugų į pikniką: grožitės parko želdiniais, žaidžiate paplūdimio tinklinį, badmintoną. Sukaitę – šokate į tvenkinį, atsigaivinate. Praalkę – čia pat, vaismedžių sode, nusiskinate obuolį, kriaušę ar trešnę. Tvenkinyje nesunkiai galite pasigauti upėtakį ar eršketą – vietoje griliuje jį išsikepti. O vakare atpalaiduoti raumenis pirtyje ir pasimėgauti masažu sūkuriniame karštame lauko kubile” – sako projekto sumanytojas Daumantas Kriščiūnas.

Parko teritorija yra visų gyventojų bendra nuosavybė, todėl ja naudosimės kaip savo turtu. Rūpintis ir tvarkyti parko nereikės, jį prižiūrės bendrija.

Versmių parkas yra įkurtas Riešės upelio slėnyje, gausiai maitinamas šaltiniais, išvagotas vandens kelių, todėl jame yra ne tik 16-os arų pratekantis tvenkinys, bet ir Riešės upelis, kanalas, prūdelis ir šaltinis.

Pagrindinis parko tvenkinys gilus, gausiai maitinamas šaltiniais, todėl švarus, tinka maudytis, neuždumblės ir neužžels.

Specialiai įveista žuvies: lynų, upėtakių, eršketų, plačiakakčių, karosų.  Akį džiugins dekoratyviniai ryškiaspalviai karosai, sterlės, orfos, albinosiniai eršketai.  Čia rasite ir į raudonąją knygą įrašytų lietuviškųjų plačiažnyplių ir siauražnyplių vėžių.

Tvenkinys apželdintas puošniais ir vandenį valančiais vandens augalais: vandens lelijomis, vilkdalgiais, meldais, skėtiniais bėžiais, melsvaisiais vikšriais, palminėmis viksvomis ir kt.

Parko tvenkinyje įrengtas lieptas su laipteliais į vandenį ir smėlėtas krantas maudynėms.
Šalia tvenkinio suformuota MINI SPA zona su pirties namuku, masažiniu kubilu. Yra medinė terasa, lauko baldai.

Bendruomenės susirinkimų ir poilsio vieta – kupolas. Jame vyks bendruomenės šventės, piknikai, gimtadieniai, galėsite medituoti, sportuoti, skaityti knygas, ar tiesiog jaukiai išgerti arbatos! Kupole ypač malonu būti lyjant lietui ar vėsesniu oru – nes jį prišildo saulė.

Įveistas gausus vaismedžių sodas: galėsite vaišintis įvairių rūšių obuoliais, kriaušėmis, trešnėmis, slyvomis, medlieva, aronijomis, cidonijomis, lazdynų riešutais, taip pat įvairiais serbentais, avietėmis, gervuogėmis ir netgi šilauogėmis.

Teritorijoje auga ir yra pasodintos visos pagrindinės Lietuvoje sutinkamos medžių rūšys bei įvairūs dekoratyviniai medžiai ir augalai. Taigi parke galėsite savo vaikus mokinti pažinti Lietuvos gamtą.

Parke įrengta kokybiška paplūdimio tinklinio aikštelė, taip pat lauko treniruokliai: lygiagretės, skersinis, švediška sienelė, bokso kriaušė. Yra svarmenys (giros), TRX treniruoklis. Kam važiuoti į sporto salę, jei sporto inventorių turėsite prie namų.

Versmių parke ne tik patogu, malonu ir gera gyventi, čia visa infrastruktūra jau suformuota Jūsų sveikatingumui ir gerai savijautai.

SEKITE MUS: